Megemlékezés az aradi vértanúkról

folder_openHírek, Kisvárdai Tagintézmény

Vannak nemzeti történelmünkben olyan napok, amelyeket minden magyarnak örökre bevéstek az emlékezetébe és a szívébe, ezen napok közé tartozik október 6. is.  Ekkor emlékezünk a hazájukért életüket feláldozó tizenhárom katonai vezetőre, akik az osztrákok bosszúállásának estek áldozatául 1849-ben.

Iskolánk tanulói is figyelemmel kísérik történelmünk jeles eseményeit és büszkék arra, hogy egy olyan nemzetnek lehetnek tagjai, amelynek van dicső múltja és nagy hősei. A kisvárdai Szent Bazil Görögkatolikus Középiskola diákjai osztályfőnöki óra keretén belül tisztelegtek a vértanúk emléke előtt versekkel, énekkel illetve a városi rendezvényen is képviselték iskolánkat. A magyar hősök tetteinek köszönhetjük, hogy van múltunk, jelenünk és az ő példamutató hazaszeretetüket követve, bízunk benne, hogy lesz szebb jövőnk.

Szent Bazil Középiskola Megemlékezés az aradi vértanúkról Hírek Kisvárdai Tagintézmény

Tags:
Menü