Oktatási szakasszisztens
Az oktatási szakasszisztens a gyermekek nevelésében, segítésében vesz részt. Közreműködik a bölcsődei, óvodai tevékenységek, a tanítási órák, az eszközök előkészítésében és a tanulók szabadidős tevékenységének megvalósításában. Felügyeli, kíséri a gyermekeket, tanulókat és csoportokat. Különös figyelmet fordít a hátrányos szociokulturális környezetből érkező gyermekekre és családjaikra, valamint figyel a gyermekek speciális igényeire, differenciált bánásmódot alkalmaz. Koordinálja a család és az intézmény kapcsolattartását, ügyeleti feladatokat végez. Betartja és betartatja a szakmai, etikai szabályokat. Ez a pálya annak ajánlott, aki szeret gyermekekkel foglalkozni, és akit érdekelnek a nevelési, oktatási feladatok. Az oktatási szakasszisztens napi tevékenységének ellátásához fontos a gyermekek szeretete, az együttműködés és a csapatmunka képessége. A gyermekekkel való foglalkozáshoz jó kommunikációs készség, fejlett empátia és türelem szükséges. A szakember nyugodt, barátságos és céltudatos magatartása, ápolt megjelenése bizalmat ébreszt a gyermekekben.
OM: 910026 Ny.sz.: TSzI128
A 13. évfolyamra jelentkezhetnek azok a tanulók, akik érettségi bizonyítvánnyal rendelkeznek, és a képzés végén piacképes szakmát szeretnének szerezni. A technikumban végzettek jelentős előnyt élvezhetnek majd a felsőoktatási felvételinél, a szakirányú továbbtanulásnál. Az érettségire épülő képzéseinkre felvételi vizsga nincs. A jelentkezés az iskola felvételi irodájában jelentkezési lapokon a jelentkezés sorrendje alapján történik. A szakmai képzésben szakmától függően egészségügyi és pályaalkalmassági vizsgálat szükséges, melyet az iskolaorvos végez.
A 13. évfolyamra jelentkezhetnek azok a tanulók, akik érettségi bizonyítvánnyal rendelkeznek, és a képzés végén piacképes szakmát szeretnének szerezni. A technikumban végzettek jelentős előnyt élvezhetnek majd a felsőoktatási felvételinél, a szakirányú továbbtanulásnál. Az érettségire épülő képzéseinkre felvételi vizsga nincs. A jelentkezés az iskola felvételi irodájában jelentkezési lapokon a jelentkezés sorrendje alapján történik. A szakmai képzésben szakmától függően egészségügyi és pályaalkalmassági vizsgálat szükséges, melyet az iskolaorvos végez.
Kipróbálhatod magad élmények szervezésében, kreatív tevékenységekben. Támogathatod a gyermekek testi, lelki fejlődését; figyelemmel kísérheted személyiségük gazdagodását. A változatos helyszíneken, magas óraszámban megtartott gyakorlatok során aktívan részt vehetsz a gyermekek mindennapi tevékenységeiben. Segítheted a különböző életkorú gyermekek nevelését. Sokoldalú tapasztalatot szerezhetsz a különböző szabadidős tevékenységek szervezésében. A megszerzett tudásodat hasznosíthatod a pedagógus és a szülő legfontosabb segítőjeként. Továbbtanulásod esetén is támaszkodhatsz az oktatás ágazatban szerzett ismereteidre.
- Miért jelentkezz hozzánk: Gazdag tanórán kívüli programokon lehet részt venni. Az iskolán belül továbbtanulási lehetőség van esti képzéseken. Egyetemi jelentkezéshez 32 pontot jelenthet a technikusi oklevél. Dinamikusan fejlődik az iskola, tanáraink korszerű oktatástechnikai eszközökkel tanítanak.
- Jelentkezés határideje: A jelentkezőket jelentkezés sorrendjében vesszük fel iskolánkba, az osztály maximális létszámának eléréséig vagy tárgyév augusztus 31. napjáig.
- Jelentkezés feltételei: Regisztrációs díj befizetése, jelentkezési lap kitöltése a Felvételi irodában. Az egyes szakképesítéseknél megjelölt jelentkezési feltételek megléte, az előképzettséget igazoló dokumentumok, és személyi okmányok (személyi igazolvány, lakcímkártya, adókártya, taj-kártya, oktatási azonosító igazolvány) eredeti és másolati példányainak bemutatása.
- Jelentkezés módja: Jelentkezést személyesen fogadunk el.
- Felvétel, beiratkozás: A felvétel a jelentkezések sorrendjében, illetve tanulmányi eredmény alapján történik. Felvett tanulóinkat levélben és/vagy telefonon értesítjük a beiratkozás időpontjáról.
- Gyakorlat: A gyakorlati oktatás az iskoláink tanműhelyében, külön térítés nélkül történik!
- Nappali tagozatra jelentkezhet: Tanulói jogviszony tanköteles kiskorúval, továbbá a nappali rendszerű szakmai oktatásban részt vevő tanulóval hozható létre annak a tanévnek az utolsó napjáig, amelyikben a tanuló a huszonötödik életévét betölti.
- Nappali tagozaton tanuló diák jogosult: családi pótlék, árvasági segély, diákigazolvány, ingyenes orvosi ellátás igénybevételére, szakképzési ösztöndíjra, a szakma megszerzése után egyszeri pályakezdési juttatásra.
- Oktatás időpontjai: heti öt alkalommal, általában délelőtt.
- Esti tagozatra jelentkezhet: Esti tagozaton felső korhatár nélkül végezheti, folytathatja középiskolai tanulmányait minden olyan érettségizni vagy szakképesítést szerezni szándékozó tanuló, aki már nem tanköteles. A tanulmányok ideje alatt jogosult: diákigazolványra. A jogszabályi változásoknak köszönhetően a második szakképesítés megszerzése is ingyenes (esti tagozaton)! Felnőttképzési jogviszonyban (régebben esti képzés) a tanulók nem jogosultak családi pótlék igénylésére!
- Esti tagozaton tanuló diák jogosult: diákigazolvány igénybevételére. Oktatás időpontjai: heti három alkalommal, általában délután.
- Regisztrációs díj: Jelentkezéskor fizetendő. A regisztrációs díjat a jelentkezés visszavonása esetén nem áll módunkban visszafizetni! Ha a képzés indulása bármely okból meghiúsul, úgy visszatérítjük a regisztrációs díjat.
- Ösztöndíj lehetőség: A szakképzésben résztvevők az ágazati alapoktatás időszakában alap ösztöndíjra jogosultak amely független a tanulmányi átlagtól. A szakirányú oktatásban az ösztöndíj átlag alapú.
- TANDÍJ: NINCS!
- Vizsga díj: NINCS!