Történelmi verseny

Szent Bazil Középiskola Történelmi verseny Hírek Kisvárdai Tagintézmény Szent Bazil Görögkatolikus Középiskola

A reformáció 500 éves évfordulója alkalmából a Béres József TIT Kisvárdai Egyesülete és a Várday István Városi Könyvtár vetélkedőt rendezett középiskolások számára.

Négyfős csapatok jelentkezését várták a szervezők. Iskolánkat, a kisvárdai Szent Bazil Görögkatolikus Középiskolát Demeter Diána, Kasza Vivien, Lakatos Éva és Varga Attila 11. évfolyamos, végzős diákok képviselték.

A vetélkedő nyolcfordulós volt. Tesztek és szóbeli feleletek váltották egymást.  A feladatok között szerepelt többek között Luther Márton életrajzának kiegészítése, a reformációval kapcsolatos fogalmak pontos ismertetése, Kisvárda református egyházának helytörténete.

Tanulóink felkészültségét bizonyítja, hogy a 6. helyezést érték el. Külön köszönet illeti őket, hiszen tanítási órák után, szabadidejüket áldozták fel arra, hogy elmélyüljenek az 1520-as évek történelmi eseményeiben.

Eredményükhöz szívből gratulálunk. Az előttük álló szakmai vizsgákhoz kitartást és sok sikert kívánunk!

Balázs Anita, felkészítő tanár

A versenyen készült képek itt láthatók: http://bit.ly/2BYmoSF

Tags: ,
Menü