Neked társad a lom?

„környezetvédelem és újrahasznosítás” címszó alatt előadássorozat vette kezdetét iskolánkban (Debrecen – Postakert).

Az előadást a ZÖLD KÖR – A Föld Barátai Magyarország tagja nevezetű hajdúböszörményi egyesület egyik környezeti nevelője tartotta. Küldetésük a természet megóvása és a felnövekvő generáció környezeti tudatának kialakítása, ezáltal a fenntarthatóságra való törekvést segítik elő. Programjaik többsége interaktív jellegű, melyek a környezeti nevelésen kívül közösségformáló erővel is bírnak. Céljaik között szerepel, hogy az ifjak megismerjék tevékenységüket, különböző szemléletformáló előadásaik illetve programjaik által. A legfőbb hangsúlyt a környezetvédelem, a természetvédelem, illetve az egészségmegőrzés kap. 

Diákjaink nagy örömmel fogadták, hogy ilyen lehetőségek is szerepelnek az iskola éves programjai között. Az előadás végét egy csoportos játék zárta, amely nagyszerű hangulatot eredményezett.

Tags: , ,
Menü