Te is más vagy. Te sem vagy más.

folder_openHírek, Nyíregyházi Tagintézmény

Iskolánk, a Szent Bazil Görögkatolikus Középiskola nyíregyházi tagintézményének tevékenységi köre, ezzel együtt tanulóinak sokszínűsége 2019 szeptember 1-től kibővült a középsúlyos értelmi fogyatékos tanulókkal. Tanulóink érdeklődéssel és szeretettel fogadták kis társaikat, ennek ellenére fontosnak tartjuk diákjaink érzékenyítését. Kondás Sándorné Terike, az egyik érintett tanulónk édesanyja, 5 foglalkozásból álló előadássorozatot tartott ebben a témában. Terike egy nagy bőröndnyi szemléltetőeszközzel érkezett az előadásra, amelyekkel érzékeltette egészséges tanulóink számára, hogy milyen nehézségekkel szembesülnek sérült társaik. Bekötött szemmel kellett közlekedniük, kesztyűben dolgozniuk, kipróbálták a mankó használatát is. A foglalkozások elérték a céljukat, a gyerekek más attitüddel közelítenek azóta a fogyatékossággal küzdő társaik felé.


Tags: ,
Menü