Bazilos szakmák és ízek hétvégéje – Pályaorientációs fesztivált Nyíregyháza 2023

folder_openHírek, Nyíregyházi Tagintézmény

Első alkalommal szerveztek pályaorientációs fesztivált Nyíregyházán a szakképzés népszerűsítése céljából. Iskolánk, a Szent Bazil Görögkatolikus Technikum is részt vett a 2023 szeptember 15.-én megrendezett Szakmafest programon, ahol az egészségügyi képzések kínálatából mazsolázhatott minden érdeklődő. Immár hetedik éve kínálunk az egészségügyi ágazatban képzéseket: általános ápoló, mentőápoló és rehabilitációs terapeuta szakmákban. A standunknál szűrővizsgálatokat végeztünk, illetve interaktív játékokkal kedveskedtünk a továbbtanulni vágyó diákoknak. A szombati napon a gasztronómia kapta a főszerepet. 1000 adag étellel készültünk a városlakók számára. Nagy elismeréssel szóltak a tanulóink által készített káposztás sztrapacskáról és lapcsánkáról a nálunk kóstolók. Hasonlóan nagy sikert arattunk desszertjeinkkel: a szilvás, meggyes és almás piskótáért számtalanszor zsebeltük be az: „Ez milyen finom volt” dicséretet. Egy remek hangulatú, napsütéses őszi napot töltöttünk együtt diákjainkkal, és a nap elismeréseként büszkén vehettük át a fesztivál különdíját.
Szent Bazil Görögkatolikus Technikum
„Ez a Mi Közösségünk!”

Tags: , ,
Menü