2023 Európai Diáksport Nap a debreceni Szent Bazilban

Idén is megrendezte az Európai Diáksport Napot a debreceni Szent Bazil Görögkatolikus Technikum, melyen az intézmény közel 200 diákja mozgott együtt, és próbálhatta ki magát különféle sportágakban. Szeptember 29-én reggeli zenés aerobikkal indították a pénteki napot diákjaink és tanáraink, melyet Endresz Georgina meghívott oktató tartott nekik. A bemelegítés után sor került az I. Bazil-kör lefutására is, amit mindenki teljesített, elsőként Szabó Márkusz (9/FP-N) ért be. A tízórai szünetben az elfogyasztott alma és müzliszelet után csocsó, szkander és ping-pong versenyeken mérhették össze tudásukat tanulóink.

Eredmények:

Csocsó:
1. helyezés: Bene Petra (11/FK-N) és Balajkó Levente (13/PF-N)
2. helyezés: Szabó Márkusz és Kanalas Ádám (9/FP-N)
3. helyezés: Vecsei Bence és Drigány Balázs (9/PF-N)

Szkander:
1. helyezés: Farkas Anikó (10/FK-N)
2. helyezés: Mosolygó Gréta (10/FK-N)
3. helyezés: Balogh Rebeka (10/FK-N)

Ping-pong:
1. helyezés: Bene Petra (11/FK-N)
2. helyezés: Burkus Csilla (11/FK-N)
3. helyezés: Balogh Rebeka (10/FK-N)

A versenyek mellett pedig különféle sportokat is kipróbálhattak. Ezúton is köszönjük a:
• Debreceni Békessy Béla Vívó Klub,
• DEAC Rugby Football Club,
• DEAC Gladiators (amerikai futball), és a
• Kyo. Hungária SE, kyokushin karate szakosztálynak, hogy lehetőséget adtak sportágaik kipróbálására.
A programot tovább színesítette – iskolánk tanulója – Szilágyi Ágnes hip-hop táncbemutatója is. Így a zenés, fesztiválhangulatú sportnapon mindenki megtalálhatta a neki tetsző mozgásformát. Gratulálunk mindenkinek, és köszönjük tanárainknak a szervezést!

Tags: , ,
Menü