2010. május 19-én és 20-án került sor Tessedik Sámuel Szakképző Iskola és Gimnázium nyíregyházi intézményében a végzős Szociális, gyermek- és ifjúságvédelmi ügyintéző tanulók írásbeli és interaktív vizsgáira. A 15 tanuló izgatottan ébredt a nagy napra, hiszen ez volt az első modulos vizsga ebből a képzésből. Szerencsére a felkészülést és a tanárok munkáját is nagymértékben segítették az NSZFI honlapján szereplő mintafeladatok. Az első nap négy vizsgafeladatot kellett megoldaniuk a tanulóknak. Először egy esetleírást elemeztek a vizsgázók, melyre 90 perc állt rendelkezésükre. A második feladatsorban a szociális törvény ellátásainak feltételeit, a harmadikban pedig új szociális vagy gyermekjóléti intézmény létrehozását kellett bemutatniuk 60-60 perc alatt. A negyedik, interaktív feladatban egy határozatot készítettek az óvodáztatási támogatással kapcsolatos kérelemre. A nap végén fáradtan, de megkönnyebbülve beszélték meg a vizsgázók a feladatokat. Nem is volt olyan nehéz, mint gondolták!
A következő nap már csak két feladat állt előttük, melyekben számítástechnikai kompetenciájukról is számot adtak a vizsgázók. Az elsőben statisztikai feladatokat és szociotérképet, a másodikban pedig űrlapot készítettek interaktív vizsga keretében. Délre végeztek mindkét feladattal, már csak a szóbelire kell készülniük
A vizsgát mindkét nap megtisztelte Dr. Dohány László András elnök úr és Orosz Aurélia kamarai érdekképviseleti tag, akik jelenlétükkel és kedves szavaikkal is bátorították a tanulókat.
A szóbeli vizsgára május 31-én került sor, melytől a vizsgázók már nem tartottak, hiszen nem megtanulniuk, csupán átismételniük kellett a tételeket. A vizsga az elnök úr megnyitójával kezdődött, melyben értékelte az írásbeli és interaktív feladatokat is. Volt, aki elégedett volt az eredménnyel, volt, aki úgy gondolta, majd a szóbelin megmutatja! Három tételsorból adtak számot tudásukról, melyből az egyik feladat a már előzetesen elkészített életinterjú megvédése volt. A szóbeli vizsgán a tanulók többsége nagyon szép feleletet adott, melynek meg is lett az eredménye, három tanulót – Hullár Erzsébetet, Kecskés Évát és Kerekes Gabriellát – a vizsgabizottság dicséretben részesített. A nap végén mind a 15 vizsgázó megkapta OKJ-s bizonyítványát, Szociális, gyermek- és ifjúságvédelmi ügyintézők lettek!
Gratulálunk és sok sikert kívánunk nekik! Kívánjuk, hogy találják meg helyüket az életben, legyen örömük munkájukban!