Vetélkedőn a Kisvárdai „fekete sereg”

Szent Bazil Középiskola Vetélkedőn a Kisvárdai „fekete sereg” Hírek Kisvárdai Tagintézmény Szent Bazil Görögkatolikus Középiskola
Hunyadi Mátyás és kora című vetélkedőt rendezett a Béres József TIT Kisvárdai Egyesülete és a Várday István Városi Könyvtár középiskolások számára 2018. október 11-én.
Négy fős csapatok jelentkezését várták a szervezők. Iskolánkat két csapat is képviselte. A vetélkedő nyolcfordulós volt.
Tesztek és szóbeli feleletek váltották egymást. A feladatok között szerepelt többek között Hunyadi Mátyás életrajzának kiegészítése, a korszakkal kapcsolatos fogalmak, latin szavak pontos ismertetése, Kisvárda helytörténetének alakulása, változása a Hunyadiak korában.
Tanulóink felkészültségét bizonyítja, hogy a 7. és a 9. helyezést érték el. Külön köszönet illeti őket, hiszen tanítási órák után, szabadidejüket áldozták fel arra, hogy elmélyüljenek az XV. század történelmi eseményeiben.
Szent Bazil Középiskola Vetélkedőn a Kisvárdai „fekete sereg” Hírek Kisvárdai Tagintézmény Szent Bazil Görögkatolikus Középiskola
Eredményükhöz szívből gratulálunk!
Balázs Anita, felkészítő tanár

Tags: , , , , , , ,
Menü