Schnitta Sámuel nyomában

A nyíregyházi Szakképzési Centrum Sipkay Barna Kereskedelmi, Vendéglátóipari, Idegenforgalmi Szakgimnáziuma, Szakközépiskolája és Kollégiuma, 2019.január 09-én adott otthont az V. Schnitta Sámuel Országos Szakmai Emlékversenynek.

A nyíregyházi Szent Bazil Görögkatolikus Középiskola első ízben vett részt ezen a gasztronómiai berkekben nagyon rangosnak számító szakmai versenyen. Iskolánkat három szakács és két pincér tanuló képviselte. A versenykiírás szerint a szakácsok feladata egy szakmai totó kitöltése, illetve az iskolánk által előre megadott ételsor lefőzése volt hat adagban, amiből két adag került kitálalásra a zsűri számára.

A pincérekre hasonló kihívások vártak: a szakmai totó mellett, eszközfelismerésről, menükártya szerkesztésből mutathatták be tudásukat szakmai elméletből, majd a későbbiekben a kihúzott alkalomhoz egy gálaétrendhez és italrendhez kellett felteríteniük. A pincérek élőmunkája során az ételek svájci felszolgálási módban kerültek az asztalokra.

Csapatunk szépen helyt állt, diákjaink elismerő oklevelet kaptak a nagynevű verseny végén.

A csapat tagjai: 11. osztályos szakács tanulók: Gergely Sándor, Kranyik Ferenc, Murai János

  1. osztályos pincér tanulók: Hajnal Edina, Szatmári Krisztina Anna

Felkészítő tanáraik: Juhász Mónika mesterszakács oktató, Botos György mesterpincér oktató

Gratulálunk!

A nyíregyházi tantestület

A versenyen készült képek itt láthatók: https://bit.ly/2TV5Hje

Tags: , , ,
Menü