Szakács és pincér vizsga, Nyíregyháza 2020 május 5.

folder_openHírek, Nyíregyházi Tagintézmény

Az iskolánkba jelentkező, 8 osztályt végzett fiatalok körében legnépszerűbb szakmák a szakács és a pincér, az utóbbi 2020. szeptemberétől Pincér-vendégtéri szakember néven indul. A 3 éves képzés során szerzett elméleti – és gyakorlati tudásukról adtak számot végzős tanulóink 2020. május 25-én a nyíregyházi Szent Bazil Középiskolában. A megmérettetés a magas fokú higiéniai előírások betartásával zajlott. A szakácstanulók a kihúzott ételsorokhoz munkatervet írtak, majd a szakmai tudásukat latba vetve elkészítették az ételeket, amelyeket a vizsgabizottsági tag és az elnök értékelt. A pincértanulók feladata összetett volt: menükártyát készítettek, díszterítést végeztek, felszolgálták a szakácsok által elkészített ételsort, koktélt kevertek és számlát állítottak ki.

Mind a szakácsok, mind a pincérek sikeresen vették az utolsó akadályt.

Köszönjük, hogy a nyíregyházi Szent Bazil Középiskolát választottátok szakmai utatok elindulásához! Kívánjuk, hogy a nálunk eltöltött három év során szerzett tudásotok, tapasztalatotok jó alapot adjanak a sikeres munkátokhoz!

Erdélyi-Farkas Tímea
osztályfőnök

 

 

 

Tags: , ,
Menü